Zubní implantáty – náhrady

Zubní implantáty (náhrady) řeší ztrátu jednoho, či více zubů. Díky rozmachu implantologie v posledních letech už nejsou zubní náhrady luxusem, na který by většina pacientů nedosáhla. Aplikace (převážně) titanových šroubků tak dnes probíhá v mnohem větším rozsahu. Oproti můstkům je zavedení šroubků do čelisti mnohem šetrnější pro okolní zuby, zpomaluje resorbci (patologický úbytek) kosti a navíc má výborné estetické výsledky. Při ošetření bezzubé čelisti je nespornou výhodou nahrazení totální snímací náhrady za pevnou náhradu. Díky ní je obnovena žvýkací funkce, dojde ke zlepšení výslovnosti, a navíc budete mít opět svůj bezstarostný a krásný úsměv.

cena: Chirurgická fáze od 10 000 Kč dle výrobce + abutment (mezikus) + korunka

Péče o zubní implantáty

Pokud jste se rozhodli pro aplikaci zubní náhrady (implantátu), měli byste vědět, že okolí implantátů vyžaduje speciální hygienickou péči, která je stěžejní pro udržení implantátů v kosti. Dokonalou hygienu dutiny ústní musíte mít zvládnutou ještě před zavedením implantátu. Jinak by se mohlo stát, že by vaše tělo zubní náhradu odmítlo kvůli špatné orální hygieně.

Chcete-li si být jistí, že bude vaše péče o nový chrup ideální, doporučujeme návštěvu dentální hygienistky. Ta vám názorně předvede, jak se o zubní náhradu starat a doporučí vhodné pomůcky (měkký kartáček, mezizubní kartáček s jádrem potaženým plastem, solo (single) kartáček). Pravidelné návštěvy dentální hygienistky se doporučují i po zavedení implantátu a zhotovení protetiky. A to v tříměsíčních intervalech.