Zubní fazety. Zcela vylepší váš úsměv.

Estetické fazety jsou ideálním řešením pro zuby poškozené velkým kazem, úrazem, nevyhovující barevně nebo postavením, a také pro zuby s vrozenou či získanou vadou (tetracyklinové zuby, poruchy vývoje skloviny aj.). Zubní (estetická) keramická fazeta je velice tenká, individuálně vyrobená skořepina z keramiky, která se nasazuje na přední část jednoho nebo více zubů ve viditelné části chrupu, a tím zakryje barevné a tvarové nedokonalosti vašich zubů. Jedná se o miniinvazivní, bezbolestné estetické ošetření chrupu. Moderní materiály umožňují dosáhnout přirozeného vzhledu, pevnosti a výdrže.

Výroba a aplikace estetických zubních fazet

V první fázi je potřeba podle studijních modelů a digitálních fotografií pacienta vyhodnotit stávající situaci. Následně ve speciálním programu vytvoříme předpokládaný budoucí tvar, podle postupu “Digital Smile Design”, estetických pravidel a možností. Pokud jej pacient a laboratoř schválí, vyhotoví se vizualizace z vosku, tzv. předtvar (mock-up). Ten se přenese do úst, kde pokračuje modelace – zjišťuje se, kde je potřeba upravit tvar, délku, či šířku.

Abyste si mohli vše pečlivě prohlédnout, zhotovíme Vám sérii fotografií, na kterých uvidíte, jak budete s novým úsměvem vypadat. 

cena: od 8 000 Kč

Test drive

Tento vysoce nadstandartní a časově náročný postup umožňuje pacientům si výsledek nejen předem prohlédnout, ale zároveň si během „zkušební jízdy“ vše vyzkoušet v ústech ještě před broušením zubů, kdy je možné v provizoriu situaci korigovat a vyjádřit svá přání a požadavky.

Výsledkem je na konci procesu co nejvěrnější napodobení – přenesení nově vytvořeného stavu do definitivní náhrady.

Víte snad o někom, kdo si dnes vybírá brýle bez vyzkoušení? 🙂

Pokud je s tímto předběžným výsledkem pacient spokojen, můžeme přistoupit k samotnému procesu výroby. Přes tento vytvořený předtvar brousíme zuby tak, abychom co nejvíce šetřili sklovinu – dnes v případě použití mikroskopu a zručnosti laboranta můžeme preparovat pouze na 0.6-0.8mm, případně zvolit fasety bez preparace, tzn non-prep. Spolupráce s nejlepšími laboratořemi v ČR nám umožní těchto výsledků dosahovat.

DSD certifikát:

certifikat igor kuczinsky